Roomy 4.0

 
Expert na prachové chuchvalce a jemný prach
 • Intenzivně vysává koberce i hladké podlahy
 • Stírá na sucho jemný prach a podlahu leští
 • Vysoký sací výkon s BLDC motorem
 
-35%,
 
 
ROOMY 4.0
 
 
Duoro X Control
 
 
 
 

Roomy 4.0

Expert na prachové chuchvalce
 • Intenzivně vysává koberce i hladké podlahy
 • Stírá na sucho jemný prach a podlahu leští
 • Vysoký sací výkon s BLDC motorem

-35%

Dostupnost:  
Doprava:  
Běžná cena:  
Akční cena:  
Dostupnost Skladem > 3 ks, DOPRAVA ZDARMA
Běžná cena 12 290 Kč
Ušetříte 4 300 Kč (–35 %)
7 990 Kč
   
Kategorie Vysavače
Záruka 2 roky
 
 


POPIS vysavače ROOMY 4.0

 
Roomy4-popis
 
 
roomy4-objemny-kos
Objemný koš zhltne i prachové chuchvalce
 

Roomy 4.0 díky technologii Hard-Press systém pod vysokým tlakem nasaje až 1 litr nečistot přímo do sběrného koše. Veškeré drobky, chlupy, vlákna i velmi jemný prach stlačí v koši do pevné prachové kostky, kterou pohodlně bez zbytečného prášení vyklepnete.

Prachové chuchvalce jsou největším problémem velmi oblíbených hladkých podlah. Odpadní nádoba spolehlivě pojme nejen všechen jemný prach během úklidu, ale i rozměrnější prachové chuchvalce, které jiné vysavače většinou jen rozmetají po místnosti. Robzone Roomy 4.0 si tak jako jediný poradí i s velkým množstvím těchto strašáků.

Prachové chuchvalce jsou nejen nevzhledné, ale i zdraví nebezpečné. Spolu s jemným prachem totiž poskytují ideální útočiště pro řadu roztočů a bakterií. Ti se živí převážně částečkami odumřelé kůže a organické hmoty tvořící hlavní složku domácího prachu. Následně zanechávají v našich domácnostech natrávenou potravu a výkaly, které způsobují astma, alergie, chronickou rýmu, ale také například záněty kůže či zánět spojivek.


roomy4-mikro-mop
Mikrovláknový mop podlahu zbaví i jemného prachu
 

Mikrovláknový mop ze dvou různých typů mikrovláken na sebe váže neuvěřitelné množství prachu a podlahu současně leští. Výrazně tak zvyšuje kvalitu úklidu oproti vysavačům bez možnosti použití mopu.

Mop je určen pro suché čištění všech typů hladkých podlah. Jeho vlákna jsou stálou silou přitlačována k podlaze a svými hranami oddělují jemný prach, který přilnul k podlaze a nelze jej vysát, protože je elektricky nabitý.

Robotický vysavač Roomy 4.0 má promyšlenou konstrukci, díky které je možné použít hlavní rotační kartáč i mop najednou. Nemusíte tak jako u jiných vysavačů řešit dilema jestli použít mop nebo kartáče a efektivita úklidu je až dvojnásobná oproti robotickým vysavačům, které nemají mopovací soupravu vůbec.

Mop je výměnný a snadno jej vyperete na 30-40°C v pračce. Pokud máte v bytě koberce, snadno je vymezíte pro robota virtuální zdí, aby je při mopování z úklidu vynechal.


roomy4-saci-vykon
Vysoký sací výkon
 

Perfektně vysaje až 80 m² a zbaví vaši podlahu prachu i prachových chuchvalců. Díky moderní technologii sání s digitálně řízeným BLDC motorem vysává Roomy 4.0 až 3x vyšší sací silou než běžné robotické vysavače.

 


roomy4-greencare
Čistící systém Green Care
 

Speciální sada antistatických štětinových kartáčů pro kvalitní kartáčování koberců i vymetání prachu z rohů a podél stěn. V kombinaci s mikrovláknovým mopem je péče o vaši podlahu 100% zajištěna.

Díky Green Care systému se zvyšuje účinnost úklidu až o 30% a hladká podlaha zůstává dokonale čistá a lesklá.


roomy4-active-brush
Sací hlavice ACTIVE BRUSH
 

Robotický vysavač Roomy 4.0 je vybaven speciální sací hlavicí ACTIVE BRUSH s rotačním hlavním kartáčem, který spolu s dvěma bočními kartáči zajistí dokonalý výsledek úklidu. Speciální uchycení kartáčů zajistí téměř bezúdržbový provoz.

Zdokonalené řešení systému rotačního kartáče s lamelami zaručuje vysokou odolnost proti namotávání vlasů a zvířecích chlupů. Kvalitně uchycená ložiska nevyžadují téměř žádnou údržbu. Speciálně uchycený kartáč je v nepřetržitém kontaktu s podlahou a reaguje na všechny její nerovnosti.


HEPA filtrace
HEPA filtrace nejen pro alergiky.
 

Věděli jste, že až 90% domácího prachu je tvořeno roztoči a jejich, řekněme, exkrementy? Je zdravé jim do cesty postavit HEPA filtr!

HEPA filtr je často uváděn v souvislosti s alergiemi a alergiky. Jemný prach, zvláště ten biologického původu, je zdraví opravdu škodlivý, i když nejste právě alergik. Značná část prachových částic se totiž usazuje v plicních sklípcích natrvalo. Roomy 4.0 právě díky HEPA filtraci dokáže zachytit i velmi jemný prach, který se již dále nešíří po domácnosti.


Jak funguje Roomy 4.0 | < ZPĚT K MENU

 
Roomy 4
 
 
roomy4-nabiji
Automatické nabíjení a nastavení času úklidu
 

O dobíjení robota se nemusíte starat, zvládne to sám. V dobíjecí základně bude čekat na další příležitost k úklidu.

Po skončení uklízecího programu vysavač samostatně vyhledá nejbližší nabíjecí základnu, zaparkuje se a automaticky se začne nabíjet. Je tak neustále připraven k úklidu.

Můžete také naprogramovat přesný čas, kdy má Roomy začít uklízet. Vysavač poté uklízí automaticky, i když nejste doma.


roomy4-virtual-zed
Virtuální zdí vymezíte, kde Roomy má a nemá uklízet!
 

Potřebujete rozdělit větší místnost nebo "zavřít" před vysavačem pokoj, který nemá dveře? Postavte mu do cesty virtuální zeď.

Virtuální zeď vysílá neviditelný infračervený paprsek o délce až čtyři metry. Paprsek vytvoří virtuální stěnu a zabrání tak robotovi přejet do dalších místností, které nemůžete uzavřít dveřmi. Virtuální zdí můžete také rozdělit větší prostor do menších částí a uklízet jen tam kde chcete, např. vstupní haly, prostorné obývací pokoje nebo spojené obývací pokoje s kuchyňským koutem.

Virtuální zeď je velkým pomocníkem i při suchém stírání hladké podlahy, kdy s její pomocí můžete vyznačit koberce tak, aby je při mopování robot vynechal.


roomy4-dalkove-ovladani
Dálkový ovladač a uklízecí režimy.
 

Robotický vysavač Roomy 4.0 můžete snadno ovládat pomocí dálkového ovladače nebo si vybrat z několika uklízecích režimů SPOT/ÚKLID PODÉL ZDÍ/AUTOMATICKÝ ÚKLID

V režimu automatického úklidu Roomy systematicky střídá naprogramované algoritmy úklidu. Pohybem do spirály postupně pokryje co nejvíce volnou plochu. Poté změní algoritmus na střídání krátkých a dlouhých drah úklidu, po kterém následuje úklid podél stěn. Díky inteligentní navigaci si poradí i s členitým uspořádáním nábytku a z nepřehledného místa snadno vyjede.

Pokud chcete cíleně uklidit například kuchyňský kout, kde se při vaření podlaha snadno zašpiní, můžete zvolit cílený režim úklidu SPOT.


roomy4-schody
Jak si Roomy poradí v terénu?
 

Robotický vysavač Robzone Roomy se po místnosti orientuje pomocí infračervených senzorů. Je vybaven řadou senzorů jak v nárazníku, tak ve spodní i horní části vysavače. Nespadne ze schodů, vyhne se překážce a bez problémů překoná přechodové lišty do výšky 1-1,5 cm. Senzory v odpruženém dotykovém nárazníku detekují předměty v blízkosti robota. Ve chvíli, kdy se Roomy blíží k překážce, senzory to zaznamenají a robot zpomalí tak, aby nábytek nepoškodil, ale zároveň se dostal do jeho blízkosti a pečlivě uklidil. Díky senzorům z bočních stran nárazníku se Roomy dokáže vyprosit i z užšího prostoru.

Senzory v podvozku zabrání pádu ze schodů a z vyvýšených ploch. Ve chvíli, kdy Roomy najede na okraj schodu, senzor to zaznamená a robot začne couvat.


roomy4-podel-zdi
Roomy uklidí nepořádek podél stěn i kolem nábytku
 

Pomocí bočního kartáčku vymete nepořádek a chuchvalce prachu podél zdí, takže už se nebudete muset ohýbat a neustále měnit trubice jako na klasickém vysavači.

Pečlivě objede a vysaje prach kolem nábytku, stolu i židlí. Díky jemnému nárazníku se dostane do maximální blízkosti překážky a uklidí těsně kolem ní, aniž by jí poškodil.


roomy4-postel
Vysaje chuchvalce prachu pod postelí či pohovkou
 

Roomy 4.0 je vysoký pouhých 10 cm, a proto bez problémů vyčistí i těžko dostupná místa pod skříní, pohovkou nebo postelí.

Díky technologii Hard-Press System vysaje i velké množství prachových chuchvalců, které se často pod nábytkem v hojném množství tvoří a menší odpadní nádoby pak rychle zaplní.


roomy4-koberec
Perfektně uklidí koberce i hladkou podlahu, kterou navíc vyleští!
 

Robotický vysavač Roomy 4.0 je ideální pro úklid koberců a skvěle vyčistí i hladké podlahové krytiny. Snadno přejíždí mezi různými povrchy - linoleum, dlažba, parkety, plovoucí podlaha, koberec atd.

Díky systému antistatických kartáčů Green Care velice pečlivě vykartáčuje do hloubky a zbaví prachu všechny koberce do výšky vlasu 0,5 - 1,5 cm. Vyšší koberce jsou obecně pro robotické vysavače náročnější na úklid, neboť rotačním kartáčům kladou větší odpor. Stejně tak koberce s třásněmi pro robotické vysavače nedoporučujeme.

Mikrovláknový mop používaný na suché stírání, kombinuje dva typy vláken a tím zvyšuje účinnost čistění. Navíc šetrně pečuje o dřevěné a laminátové podlahy, které trpí častým vytíráním vodou. Můžete ho využít také na úklid linolea nebo dlaždic. Z hladké podlahy stírá i ten nejjemnější prach až třikrát účinněji a dosahuje tak výborných výsledků v úklidu. Mop se používá výhradně nasucho a je vhodný pro praní v automatické pračce.


roomy4-udrzba
Snadná údržba vás bude bavit!
 

Aby Roomy dlouho a perfektně sloužil, je dobré věnovat pravidelně krátký čas i jeho údržbě. Je ale velmi jednoduchá a rychlá.

Vysypávejte pravidelně sběrný koš a v případě potřeby očistěte filtry.

Kontrolujte kartáče a kolečka a případně očistěte od namotaných nečistot. Mikrovláknový mop v případě potřeby vyperte a po čase vyměňte za nový. Výhodou je mít více mopů, které můžete střídat a poté všechny najednou jednoduše vyprat v pračce na 40°.

Pravidelná péče vám nezabere více než pár minut a rozhodně vám ji robot vrátí.

 

Obsah balení | < ZPĚT K MENU

 

 
Roomy 4 obsah balení

Obsah balení:

 • RobZone Roomy 4.0
 • Dálkové ovládání
 • Nabíjecí základna
 • Virtuální zeď
 • Síťový adaptér
 • Mopovací modul
 • Mikrovláknový mop
 • Sada bočních kartáčů Green Care(instalováno ve vysavači)
 • Sací hlavice ACTIVE BRUSH (instalováno ve vysavači)
 • HEPA filtr (instalován ve vysavači)
 • Čisticí kartáček (součást odpadní nádoby)

 

Roomy4-prislusenstvi
 

Technické parametry | < ZPĚT K MENU

 

 
 
Technicke parametry Roomy 4
 

Hodnocení uživatelů | < ZPĚT K MENU

 

 
 
layout Duoro 10
 
 
 

<

Časté otázky | < ZPĚT K MENU

 

 

Kde je možné Robzone zakoupit?
 
Robotické vysavače Robzone je možné zakoupit výhradně na našem e-shopu www.robzone.cz, www.vysavače-robzone.cz,v naší kamenné prodejně v Praze 10 Hostivaři nebo je objednat telefonicky na čísle 226 225 030.
 
Jaké typy podlah dokáží roboti Robzone uklízet?
 
Většina modelů robotických vysavačů Robzone výborně uklízí koberce s délkou vlákna 0,5 - 1,5 cm a všechny hladké povrchy jako jsou linolea, dlažby, plovoucí podlahy, vinylové podlahy, dřevěné podlahy i parkety. Navíc modely Roomy 4.0 jsou vybaveny speciálním systémem pro zvlášť pečlivý úklid hladkých podlah. Modely Duoro pak nabízí vysávání i mokré vytírání v jednom. Speciálním mopem Aquamax pro mokré vytírání dokáží vytírat i citlivé povrchy náchylné na přílišné promáčení. Model Moppy je určený na mokrý úklid hladkých omyvatelných podlah.
 
Jak se používá mop? Je nutné jej vlhčit a používat čistící přípravek na podlahy?
 
Mop pro model Roomy 4.0 je antistatický mikrovláknový, a proto se používá výhradně nasucho bez užití čisticích prostředků. Je možné jej prát v pračce. Modely Duoro mají ve výbavě dva typy mopů. Jeden mop je určen pro suché stírání jemného prachu, druhý mop je speciální Aquamax pro mokré vytírání všech typů hladkých podlah. Model Moppy má rozměrný mop ze štěpeného mikrovlákna.
 
Dokáže robotický vysavač přejíždět prahy z místnosti do místnosti?
 
Přechodové lišty nejsou žádným problémem a klasické dřevěné prahy robot zvládne obecně do výšky 0,5-1,5 cm, vždy záleží i na profilu daného prahu či přechodové lišty. Pro dokonalý úklid nicméně doporučujeme větší prostory rozdělit do menších sekcí buď virtuálními zdmi nebo přirozeně prahem mezi místnostmi. Tím dosáhnete kvalitnějšího vyčistění podlahy.
 
Jak si poradí robotický vysavač s vysokými koberci a třásněmi?
 
Třásně u perských koberců doporučujeme před vysáváním schovat nebo koberec srolovat, vysavač by mohl třásně nasát nebo narolovat na rotační kartáč, což by pravděpodobně vedlo k přerušení úklidu a robot by nahlásil chybu.
Nedoporučujeme robotické vysavače používat na koberce s dlouhým vlasem nad 0,5-1,5 cm. Ovšem nejvhodnější je koberec vyzkoušet předem, neboť některé typy zvládají dobře i přes delší vlas. Model Moppy doporučujeme pouze pro úklid hladkých podlah.
 
Za jak dlouho vysavač uklidí pokoj o rozloze 50 m2?
 
Většina robotů neuklízí podlahu dle rozlohy, ale dle zvoleného programu. Robotické vysavače jsou naprogramovány pro maximální délku úklidu tak, aby plocha byla co nejlépe vyčištěna. Déle uklízená podlaha je vždy lépe vyčištěna. Tzn. že při automatickém úklidu bude robot uklízet stejně dlouhý čas pokoj o rozloze 40 m2 jako pokoj o rozloze 80 m2, ale menší pokoj bude dokonaleji uklizen. Po skončení úklidu se zaparkuje do nabíjecí základny a začne se nabíjet. Náš nejnovější typ robota Duoro Xcontrol je již oproti ostatním vybaven nejnovějším navigačním systémem, díky kterému robot uklízí systematicky a přesně ví, která místa již uklidil a kde ještě neuklízel. Tento systém je skvělý pro rychlý úklid domácnosti.
Délka běžného úklidu na jedno nabití baterie se pohybuje kolem 60-120 min na hladké podlaze a cca 45-80 min na koberci. Vždy záleží na zvoleném typu robotického vysavače.
 
 
Jak náročné je čištění vysavače?
 
Čištění robotů Robzone je oproti jiným značkám velmi snadné a rychlé. Po naplnění sběrného koše (závisí na velikosti místnosti a znečištění podlahy) stačí jen koš jednoduše vysypat. Sběrné koše nemají žádné papírové ani jiné sáčky a často jsou omyvatelné vodou.
Kartáčky na spodní straně postačí občas vyčistit, od usazeného prachu a vlasů a zkontrolovat zda nejsou vlasy namotány na pohybových částech robota. Při velkém znečištění nebo opotřebení je možné kartáčky snadno vyměnit za nové. Důmyslný systém filtrace umožňuje jednoduché použití bez papírových sáčků. V případě potřeby vyperte mop nebo jej vymyjte pod tekoucí vodou. Pokud se ve Vaší domácnosti vyskytují domácí mazlíčci nebo některý z členů rodiny má dlouhé vlasy, mysleli jsme i na Vás a někteří roboti Robzone disponují speciální sací hlavicí EASY PET, která je absolutně bezúdržbová a odpadá tím únavné čištění kartáče od namotaných vlasů. Samozřejmě do údržby patří i výměna filtrů.
 
Jak je energeticky náročné robotické vysávání?
 
Při robotickém vysávání je spotřeba energie až 6x nižší než při běžném ručním luxování. Přitom efektivita úklidu je díky preciznosti robota a četnosti úklidu vyšší.
 
Vymete i rohy v místnosti?
 
Samozřejmě. Boční kartáčky důkladně vysmejčí každý roh a prach držící se podél stěn. Robotické vysavače Robzone mají boční kartáčky dva, takže jim neunikne žádné zákoutí.
 
Bude byt uklizen stejně jako při klasickém luxování?
 
Troufáme si z vlastní zkušenosti říct, že uklizeno je skutečně dokonale. Přeci jen, člověk není stroj a robot uklízí tak dlouho dokud není podlaha jako ze škatulky. Navíc pro robota není problém uklízet každý den nebo i několikrát denně.
 
Dokáže vysavač uklidit i rozsypané smetí, na které běžně vyndaváme smetáček s lopatkou?
 
Přesně pro takové případy mají Robzone vysavače program SPOT, pro důsledný úklid 1 m2.
Druhou možností je využít dálkového ovládání a vysavač navést na znečištěné místo, stejně jako autíčko na dálkové ovládání, a navigovat jej k důkladnému úklidu daného místa.
 
Jak zamezím tomu, aby vysavač uklízel jen v jedné místnosti a nepřejel do další, když nelze uzavřít pokoj dveřmi?
 
Pro takové situace je vhodné využít magnetickou pásku nebo virtuální zeď. Jedná se o malou věž, kterou postavíte ke kraji místnosti v místě, kde chcete vysavači zamezit v dalším pohybu. Věž vysíláním infračerveného paprsku vytvoří tzv. virtuální zeď, přes kterou vysavač již dále neprojede.
 
Bydlíme v mezonetovém bytě a obávám se, když nechám vysavač uklízet v naší nepřítomnosti, aby nespadl ze schodů.
 
Vysavače Robzone jsou velmi chytré a ze schodů nespadnou! Pomocí senzorů umístěných ve vysavači schody rozpoznají a změní směr úklidu. Je ale potřeba si uvědomit, že senzory nereagují na skleněný povrch nebo hladinu vody.
 
Jakým způsobem jsou zásilky doručovány při objednávce v e-shopu?
 
Dopravu zajišťuje přepravní společnost PPL nebo můžete zvolit osobní vyzvednutí v síti společnosti Zásilkovna. Pokud si vyberete službu PPL, řidič osobně kontaktuje zákazníky na telefon uvedený při objednávce a snaží se dohodnout s každým individuální čas pro doručení zásilky tak, aby předání zákazníkovi maximálně vyhovovalo. Jestliže navržený termín dodání zákazníkovi nevyhovuje, je možné se s řidičem domluvit na náhradním termínu dodání. V případě, že zvolíte Zásilkovnu, je potřeba si vybrat výdejní místo, které Vám nejlépe vyhovuje. Zásilkovna Vás sama vyzve mailem nebo telefonicky k vyzvednutí objednaného zboží na zvolené pobočce.
 
Jak si poradí vysavač s psí či kočičí srstí?
 
Modely Duoro mají dostatečně velký zásobník na nečistoty a tak vysát i velký objem zvířecích chlupů není problém. Navíc jsou vybaveny speciální čistící hlavicí EASY-PET, které je určena pro účinné vysávání zvířecí srsti a dlouhých vlasů. Určitě doporučujeme ze začátku pravidelnou kontrolu plnosti zásobníku, aby nedošlo k jeho přeplnění a častější běžnou údržbu, kontrolu zda nedošlo k zanesení koleček jemnými chloupky či prachem ze srsti.
 
V bytě máme volně ložené kabely od spotřebičů či počítače, jak si s nimi poradí robot?
 
Může se stát, že i přes funkci zamezující namotávání kabelů, robot kabel namotá rotačním kartáčem a tím může dojít i k poškození. S běžnými kabely si robot většinou dobře poradí, ale obzvláště náchylné jsou tenké kabely od nabíječek na telefon apod. Doporučujeme tedy dávat pozor, aby při úklidu vysavač nepřišel do styku s volně loženými kabely. Kabely zakryjte lištou, před úklidem odstraňte z podlahy nebo vysavači zamezte k nim přístup.
 
Vyčistí robot i schodiště?
 
Jednotlivé schody robot bohužel sám vyčistit nedokáže, naopak jeho velkou výhodou je, že díky IR senzorům ze schodů ani z jinak vyvýšené plochy nikdy nespadne.
 
Vyčistí robotický vysavač mokré nebo zaschlé loužičky na podlaze?
 
Modely Duoro a Moppy jsou určeny i pro mokré vytírání a kapky vody jim nevadí. Nejsou ovšem v žádném případě určeny pro vysávání tekutin!
 
Pokud máme v domě velmi tmavou, černou nebo barevně kontrastní podlahu, budou senzory správně fungovat?
 
V moderních interiérech se v těchto barvách podlahové krytiny občas objevují. Vzhledem k principu funkce protipádových senzorů není úklid těchto podlahových krytin pro robotické vysavače vhodný.
 
Jak si robotický vysavač poradí s černým nábytkem?
 
Standardně robotický vysavač rozpozná každou překážku, před ní zpomalí, obkrouží ji a zvolí další cestu pro úklid. Pokud se ale ve Vaší domácnosti objevuje černý nábytek je pravděpodobné, vzhledem k principu fungování infračervených senzorů, že může dojít logicky k jejich nesprávné funkci. Černá překážka se stává pro robotický vysavač hůře rozpoznatelnou a poté může dojít k nárazu. Pro tyto případy je ovšem robot vybaven pružným citlivým nárazníkem, aby nedošlo k poškození překážky ani robota. Nejedná se o žádný závažný problém ani špatnou funkci robota. Doporučujeme předem robota vyzkoušet pod Vaším dohledem a přesvědčit se, že skutečně pracuje jak má.
Výjimkou je model robota Duoro Xcontrol, který je vybaven speciálními ultrazvukovými senzory, které černý nábytek dokáží rozpoznat a reagovat na něj při úklidu.
 
Je možné nakupovat na splátky?
 
Ano, spolupracujeme se společností Cofidis. Bližší informace naleznete na odkaze nákup na splátky

Typ vysavače robotické
Vysávání suché
Požadované vlastnosti Pro domácnost se zvířaty
Provedení bezsáčkové
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace