Moppy

 
Robotický mop s předvysáváním

RobZone Moppy je výkonný robotický mop s předvysáváním. Během úklidu si před vytřením pečlivě vysává. Dva boční kartáče a vysoký sací výkon zbaví vaši podlahu drobků, prachu i vlasů a rozměrný mop plynule vlhčený vodou z nádržky pak perfektně vytře i zaschlé skvrny.

 

Dostupnost Skladem
Běžná cena 11 530 Kč
Ušetříte 4 040 Kč (–35 %)
7 490 Kč
Na splátky již od 338 Kč
   
Výrobce Robzone
Kategorie Vysavače
Záruka 2 roky
 
 

POPIS   |   JAK FUNGUJE MOPPY   |   OBSAH BALENÍ   |   TECHNICKÉ PARAMETRY   |   HODNOCENÍ UŽIVATELŮ   |   ČASTÉ OTÁZKY

POPIS ROBOTICKÉHO MOPU MOPPY

 
Moppy_POPIS
 
 
prosakovaci otvor
Mopovací modul s 200 ml zásobníkem na vodu
 

RobZone Moppy je robotický mop s funkcí předvysávání. Uklízí tak, jak byste to dělali sami. Během každého úklidu si těsně před vytřením pečlivě zamete a vysaje. Podlahu tak najednou zbaví drobků, prachu i přischlých skvrn!

RobZone Moppy je vybaven rozměrným speciálně tvarovaným mopovacím modulem se zásobníkem na vodu o objemu 200 ml, který při úklidu plynule a rovnoměrně vlhčí mop čistou vodou. Před úklidem jednoduše sejmete mopovací modul se zásobníkem z vysavače, namočíte mop a zásobník doplníte vodou.

Plynulé a rovnoměrné provlhčení mopu během úklidu zajišťuje systém Aqua track, který uvolňuje vodu ze zásobníku během úklidu postupně a provlhčuje mop od jeho přední části.

Systém Aqua track spojuje, pomocí navazujících kanálků vyplněných speciální tkaninou, 200 ml zásobník na vodu s prosakovacími otvory v přední částí mopovacího modulu. Díky tomuto řešení nedochází k nežádoucímu uvolňování většího množství vody najednou.

Rozměrný mop spolu s 200 ml zásobníkem čisté vody odvedou díky unikátním uklízecím schopnostem štěpeného mikrovlákna stejně dobrou práci jako kbelík plný vody, která je znečištěna hned po prvním vymáchání klasického mopu.


Mop_slozeni
Mop ze štěpeného mikrovlákna vytře i přischlou špínu
 

RobZone Moppy využívá při vytírání výhody mopu ze štěpeného mikrovlákna.Technologie štěpení mikrovlákna má oproti hladkému vláknu tři unikátní vlastnosti:

1. Díky štěpení pojme mikrovlákno velké množství vody

2. Štěpením získá vlákno hrany, kterými snadno odstraňuje nečistoty z povrchu

3. Mezi rozštěpená vlákna se při úklidu nastřádá více nečistot než na hladký hadr

Díky těmto unikátním vlastnostem uklidí mop přischlé skvrny i bez použití agresivních chemických přípravků.

Speciální XL mop ze štěpeného mikrovlákna nabízí uklízecí plochu 470 cm2 a pokrývá celou polovinu spodní části robotického vysavače včetně plochy za hlavními kolečky. Mop je výměnný a snadno jej vyperete na 40° v pračce.


Stepene_mikrovlakno
Štěpené mikrovlákno uklízí lépe
 

Mop ze štěpeného mikrovlákna dokáže přijmout a následně vydat až sedminásobek hmotnosti vody. Štěpené mikrovlákno je velmi jemné a na rozdíl od bavlněného vlákna není jeho průřez kruhový, ale má tvary různých hvězdic a trojúhelníkových segmentů. Voda tak rozpouští nečistoty a hrany štěpeného mikrovlákna je odstraňují z uklízeného povrchu.

Pro ještě lepší účinnost je RobZone Moppy vybaven zásobníkem na vodu o objemu 200 ml, který při úklidu průběžně vlhčí mop čistou vodou.

Pokud chcete podlahu pouze stírat od jemného prachu a ne ji namáčet, můžete použít mop i nasucho. Jeho štěpená vlákna jsou stálou silou přitlačována k podlaze a svými hranami oddělují jemný prach, který přilnul k podlaze a nelze jej vysát, protože je elektricky nabitý.


Sire_zaberu
Dva boční kartáče a vysoký sací výkon zajistí předvysávání
 

Aby se podlaha při ručním úklidu po vytření blýskala, měli byste bezprostředně před tím zamést nebo vysát. S Moppym to můžete hodit za hlavu, pro perfektní úklid je vybaven funkcí předvysávání. Během úklidu zametá nečistoty dvěma bočními kartáči a vysoký sací výkon je dopraví až do sběrného koše.

Na rozdíl od jiných robotických mopů je Moppy vybaven i sběrným košem, který pojme veškeré nečistoty. Díky vysokému sacímu výkonu jsou drobky, vlasy i jemný prach nasáty přímo do sběrného koše. Dva boční kartáče se šíří záběru úklidu 37 cm účinně zametou nečistoty k sací štěrbině. Dvojice bočních kartáčů navíc zamezuje odhazování lehčích nečistot do stran, takže nepřistanou tam, kde už je uklizeno. Prosté a jednoduché.

Silikonová stěrka umístěná mezi sací štěrbinou a mopovací soupravou zabrání průchodu nečistot na mop ze štěpeného mikrovlákna. Ten je tím pádem delší dobu čistý a připravený perfektně vytřít vaši podlahu.


UVC_lampa
UVC desinfekce a sběrný koš s HEPA filtrem.
 

Věděli jste, že až 90% domácího prachu je tvořeno roztoči a jejich, řekněme, exkrementy? Je zdravé jim do cesty postavit HEPA filtr a UVC desinfekci!

HEPA filtr je často uváděn v souvislosti s alergiemi a alergiky. Jemný prach, zvláště ten biologického původu, je zdraví opravdu škodlivý, i když nejste právě alergik. Značná část prachových částic se totiž usazuje v plicních sklípcích natrvalo.

RobZone Moppy má přímo v odpadní nádobě umístěný základní filtr, který chrání sací motor před většími nečistotami. Na odpadní nádobu pak navazuje pečlivě utěsněný HEPA filtr, který zabraňuje vyfukování škodlivých mikroorganismů zpět do ovzduší ve vašem bytě.

Prach a prachové chuchvalce jsou ideálním prostředím pro množení nebezpečných roztočů. Bezpečně a bez chemie je dokáže zničit jedině UVC záření. Proto je Moppy vybaven dostatečně širokou účinnou UVC lampou, která zničí až 99,9% bakterií, virů a roztočů.


Jak funguje MOPPY   |    ZPĚT K MENU

 
Moppy_jak_funguje_1
 
 
moppy-nabijeni
Automatické nabíjení
 

O dobíjení robota se nemusíte starat, zvládne to sám. V dobíjecí základně bude čekat na další příležitost k úklidu.

Po skončení úklidu vysavač sám vyhledá dobíjecí základnu, zaparkuje se a automaticky se začne dobíjet. Ve chvíli, kdy je baterie plně nabitá a vysavač připraven k dalšímu úklidu, svítí na displeji robotického vysavače symbol plně nabité baterie.


moppy-virtual-zed
Virtuální zdí vymezíte, kde robot má a nemá uklízet!
 

Potřebujete rozdělit větší místnost, oddělit místo s kobercem nebo "zavřít" před Mopym pokoj, který nemá dveře? Postavte mu do cesty virtuální zeď.

Virtuální zeď vysílá neviditelný infračervený paprsek dlouhý až 2,5 m, který vytvoří virtuální stěnu a zabrání tak robotovi přejet do dalších místností, které nemůžete uzavřít dveřmi. Virtuální zdí můžete také rozdělit větší prostor do menších částí a uklízet jen tam kde chcete, např. vstupní haly, prostorné obývací pokoje nebo spojené obývací pokoje s kuchyňským koutem.

Virtuální zeď je napájena pomocí 2 ks baterií, zapíná a vypíná se tlačítkem na vršku zdi.


moppy-schody
Jak si Moppy poradí v terénu?
 

Robotický mop RobZone Moppy se po místnosti orientuje pomocí infračervených senzorů. Je vybaven řadou senzorů jak v nárazníku, tak ve spodní i horní části vysavače. Nespadne ze schodů, vyhne se překážce a bez problémů překoná přechodové lišty.

Senzory v odpruženém dotykovém nárazníku detekují předměty v blízkosti robota. Ve chvíli, kdy se Moppy blíží k překážce, senzory to zaznamenají a robot zpomalí tak, aby nábytek nepoškodil, ale zároveň se dostal do jeho blízkosti a pečlivě uklidil. Díky senzorům z bočních stran nárazníku se Moppy dokáže vyprosit i z užšího prostoru.

Senzory v podvozku zabrání pádu ze schodů a z vyvýšených ploch. Ve chvíli, kdy Moppy najede na okraj schodu, senzor to zaznamená a robot začne couvat. Moppy je pouhých 9 cm vysoký a tak uklidí i na těžko dostupných místech pod nízkým nábytkem. Díky dobrému vyvážení dokáže Moppy překonávat prahy a překážky do výšky až 2 cm. Bez problémů tak přejede mezi místnosti i s nasazenou mopovací soupravou.


moppy-dalkove-ovladani
Dálkový ovladač, uklízecí režimy a algoritmy úklidu.
 

Robotický mop Moppy pravidelně střídá předvolené algoritmy úklidu, aby co nejpečlivěji pokryl uklízenou plochu. Můžete ho ale i snadno ovládat pomocí dálkového ovladače nebo vybrat z několika uklízecích režimů např. cílený úklid.

V režimu automatického úklidu Moppy pravidelně střídá naprogramované algoritmy úklidu. Pohybem do spirály postupně pokryje co nejvíce volnou plochu. Poté změní algoritmus na střídání krátkých a dlouhých drah úklidu, po kterém následuje úklid podél stěn. Díky inteligentní navigaci si poradí i s členitým uspořádáním nábytku a z nepřehledného místa snadno vyjede.

Pokud chcete cíleně uklidit například kuchyňský kout, kde se při vaření podlaha snadno zašpiní, můžete zvolit cílený režim úklidu.

Robotický mop Moppy můžete ovládat i pomocí jednoduchého dálkového ovládání. Ovládání je tak snadné, že to zvládnou i děti.


moppy-podel-zdi
Vysaje i vytře hladkou podlahu, vyleští parkety!
 

Moppy vychází z požadavků dnešní doby, a proto je určený převážně do domácností s hladkou a omyvatelnou podlahou. Díky funkci předvysávání ale zároveň zamete a vysaje hrubší nečistoty.

Trendem posledních let jsou hladké snadno omyvatelné povrchy. Koberce, které v sobě zadržují roztoče i po pečlivém úklidu, už jsou téměř minulostí. Moppy si hravě poradí s nepořádkem i přischlou špínou na omyvatelné podlaze. Dva boční kartáče zametou nepořádek i podél stěn. Kvalitní sací motor nasaje do odpadní nádoby veškerou špínu a mop s nádržkou na vodu pečlivě vytře.

Moppy ale bez problémů uklidí i na parkety nebo jiné dřevěné povrchy, které jsou náchylné na namáčení. Stačí, když mop nebudete před úklidem namáčet, perfektně pak podlahu vyleští od jemného prachu.


moppy-udrzba
Snadná údržba zajistí perfektní úklid!
 

Aby Moppy dlouho a perfektně sloužil, je dobré věnovat pravidelně krátký čas i jeho údržbě. Je ale velmi jednoduchá a rychlá.

Po každém úklidu sejměte mop a nechte jej uschnout. V případě potřeby vymáchejte nebo vyperte v pračce na 40°C bez aviváže.

Vysypávejte pravidelně sběrný koš a v případě potřeby očistěte filtry.

Čistěte boční kartáčky, sací otvor a kolečka od namotaných vlasů, chlupů a jiných nečistot.

Suchým hadříkem očistěte v případě potřeby čidla v nárazníku a na spodní části.

 

Obsah balení   |    ZPĚT K MENU

 

 
moppy+box-baleni

Obsah balení:

  • RobZone Moppy
  • Dálkové ovládání
  • Nabíjecí základna + adaptér
  • Virtuální zeď
  • Mopovací modul
  • 1x mop XL
  • 1x Set bočník kartáčků
  • 1x Hepa Filtr (instalováno ve vysavači)
  • Čisticí kartáček

 


Moppy-prislusenstvi
 

Technické parametry   |    ZPĚT K MENU

 

 
 
moppy-technicke-parametry-Novy-web_1
 

Hodnocení uživatelů   |    ZPĚT K MENU

 

 
 
layout Duoro 10
 

Časté otázky | ZPĚT K MENU

 

 
Kde je možné Robzone zakoupit?
 
Robotické vysavače Robzone je možné zakoupit výhradně na našem e-shopu ww.robzone.cz nebo je objednat telefonicky na čísle 776 867 377.
 
Jaké typy podlah dokáží roboti Robzone uklízet?
 
Většina modelů robotických vysavačů Robzone výborně uklízí koberce s délkou chlupu do 0,5 - 1,5 cm a všechny hladké povrchy jako jsou linolea, dlažby, plovoucí podlahy, vinylové podlahy, dřevěné podlahy i parkety. Navíc modely Roomy 3.0 jsou vybaveny speciálním systémem pro zvlášť šetrný úklid hladkých podlah. Model Duoro pak speciálním mopem Aquamax pro mokré vytírání. Model Moppy je určený na úklid hladkých omyvatelných podlah, je vybaven mopem ze štěpeného mikrovlákna a zásobníkem na vodu.
 
Jak se používá mop? Je nutné jej vlhčit a používat čistící přípravek na podlahy?
 
Mop pro model Roomy 3.0 je antistatický mikrovláknový, a proto se používá výhradně nasucho bez užití čisticích prostředků. Je možné jej prát v pračce. Model Duoro á ve výbavě dva typy mopů. Jeden mop je určen pro suché stírání jemného prachu, druhý mop je vhodný pro mokré vytírání podlah. Mop Aquamax pro mokré vytírání podlah je potřeba před jeho použitím navlhčit vodou. Množství vody může být i větší, ale voda by neměla volně z mopu odkapávat. Množství vody doporučujeme regulovat v závislosti na typu podlahy, kterou chcete uklízet. Pokud budete vytírat dřevěnou podlahu nebo podlahu chcete jen šetrně setřít, mop víc vyždímejte aby byl jen vlhký. Mop Aquamax je vyroben ze štěpeného mikrovlákna, a proto není potřeba používat další čistící přípravky. Mop je možné prát v pračce. Model Moppy má rozměrný mop ze štěpeného mikrovlákna, který můžete namočit a navíc je během úklidu postupně dovlhčován vodou ze zásobníku.
 
Dokáže robotický vysavač přejíždět prahy z místnosti do místnosti?
 
Přechodové lišty nejsou žádným problémem a klasické dřevěné prahy robot zvládne obecně do výšky 0,5-1,5 cm. Pro dokonalý úklid nicméně doporučujeme větší prostory rozdělit do menších sekcí buď virtuálními zdmi nebo přirozeně prahem mezi místnostmi.
 
Jak si poradí robotický vysavač s vysokými koberci a třásněmi?
 
Třásně u perských koberců doporučujeme před vysáváním schovat nebo koberec srolovat, vysavač by mohl třásně nasát nebo narolovat na rotační kartáč. Poté by přerušil úklid a nahlásil chybu.
Nedoporučujeme robotické vysavače používat na koberce s dlouhým vlasem nad 0,5-1,5 cm. Ovšem nejvhodnější je koberec vyzkoušet předem, neboť některé typy zvládá dobře i přes delší vlas. Model Moppy doporučujeme pouze pro úklid hladkých podlah.
 
Za jak dlouho vysavač uklidí pokoj o rozloze 50 m2?
 
Vysavač neuklízí podlahu dle rozlohy, ale dle výkonnosti baterie. Tzn. Váš prostor bude uklízet tak dlouho, dokud mu baterie vystačí a nezáleží, jak je pokoj velký. Poté se zaparkuje do nabíjecí základny a začne se nabíjet. Na menší místnosti je u některých modelů možné využít programy s kratším časovým limitem - 30 min, 15 min pracovní doby úklidu. Při úklidu prostoru o rozloze 50m2 přejede každé místo 2-3x během uklízecího programu.
Délka běžného úklidu na jedno nabití baterie bývá kolem 60-80 min na hladké podlaze a cca 45 min na koberci u modelu Roomy 3.0, modely Duoro a Moppy vydrží v provozu 90-120 min.
 
Jak je velký koš na smetí?
 
Model Roomy 3.0 má prostorný nadstandardně velký odpadkový koš o velikosti 1,2 litr, model Duoro pak 0,8 litr! Ideální pro velké domácnosti, nebo vaše pohodlí, kdy není nutné koš vysypávat příliš často. Model Moppy je určený zejména pro vytírání, ale pro zvýšení kvality úklidu je vybaven odpadní nádobou o objemu 0,4 litru. Doporučujeme po prvním úklidu překontrolovat obsah smetí v nádobce a podle toho posoudit, jak často budete potřebovat koš vysypávat.
Standarndní koše robotických vysavačů jsou velké cca 250-300 ml, což Vás nutí vysypávat koš i během úklidu.
 
Jak náročné je čištění vysavače?
 
Čištění je velmi snadné a rychlé. Po naplnění sběrného koše (závisí na velikosti místnosti a znečištění podlahy) jen stačí koš jednoduše vysypat. Sběrné koše nemají žádné papírové ani jiné sáčky.
Kartáčky na spodní straně postačí občas vyčistit hřebínkem, od usazeného prachu a vlasů a zkontrolovat zda nejsou vlasy namotány na pohybových částech robota. Při velkém znečištění nebo opotřebení je možné kartáčky snadno vyměnit za nové. V případě potřeby vyperte mop nebo jej vymyjte pod tekoucí vodou. Samozřejmě do údržby patří i výměna filtrů.
 
Je potřeba mít do vysavače výměnné sáčky na smetí?
 
Není. Nádobku na smetí stačí jen vysypat. Důmyslný systém filtrace umožňuje jednoduché použití bez papírových sáčků.
 
Jak je energeticky náročné robotické vysávání?
 
Při robotickém vysávání je spotřeba energie až 6x nižší než při běžném ručním luxování. Přitom efektivita úklidu je díky preciznosti robota mnohdy i vyšší.
 
Vymete i rohy v místnosti?
 
Samozřejmě. Boční kartáček důkladně vysmejčí každý roh a prach držící se podél stěn. Modely Duoro a Moppy mají boční kartáčky dva, takže jim neunikne žádné zákoutí.
 
Bude byt uklizen stejně jako při klasickém luxování?
 
Troufáme si z vlastní zkušenosti říct, že uklizeno je skutečně dokonale. Přeci jen, člověk není stroj a robot uklízí tak dlouho dokud není podlaha jako ze škatulky.
 
Dokáže vysavač uklidit i rozsypané smetí, na které běžně vyndaváme smetáček s lopatkou?
 
Přesně pro takové případy mají Robzone vysavače program SPOT, pro důsledný úklid 1 m2.
Druhou možností je využít dálkového ovládání a vysavač navést na znečištěné místo, stejně jako autíčko na dálkové ovládání, a navigovat jej k důkladnému úklidu daného místa. Model Duoro má dálkové ovládání přes bluetooth, takže jeho použití je velmi jednoduché.
 
Jak zamezím tomu, aby vysavač uklízel jen v jedné místnosti a nepřejel do další, když nelze uzavřít pokoj dveřmi?
 
Pro takové situace je vhodné využít virtuální zeď. Jedná se o malou věž, kterou postavíte ke kraji místnosti v místě, kde chcete vysavači zamezit v dalším pohybu. Věž vysíláním infračerveného paprsku vytvoří tzv. virtuální zeď, přes kterou vysavač již dále neprojede.
 
Bydlíme v mezonetovém bytě a obávám se, když nechám vysavač uklízet v naší nepřítomnosti, aby nespadl ze schodů.
 
Vysavače Robzone jsou velmi chytré a ze schodů nespadnou! Pomocí senzorů umístěných ve vysavači schody rozpoznají a změní směr úklidu. Je ale potřeba si uvědomit, že senzory nereagují na skleněný povrch nebo hladinu vody.
 
Jakým způsobem jsou zásilky posílány při objednávce v e-shopu?
 
Dopravu zajišťuje přepravní společnost PPL nebo můžete zvolit osobní vyzvednutí v síti společnosti Zásilkovna. Pokud si vyberete službu PPL, řidič osobně kontaktuje zákazníky na telefon uvedený při objednávce a snaží se dohodnout s každým individuální čas pro doručení zásilky tak, aby předání zákazníkovi maximálně vyhovovalo. Jestliže navržený termín dodání zákazníkovi nevyhovuje, je možné se s řidičem domluvit na náhradním termínu dodání. V případě, že zvolíte Zásilkovnu, je potřeba si vybrat výdejní místo, které Vám nejlépe vyhovuje. Zásilkovna Vás sama vyzve mailem nebo telefonicky k vyzvednutí objednaného zboží.
 
Jak si poradí vysavač s psí či kočičí srstí?
 
Model Roomy i Duoro mají dostatečně velké zásobníky na nečistoty a tak vysát i velký objem zvířecích chlupů není problém. Model Moppy menší odpadní nádobu a proto je vybaven signalizací plného koše, aby Vás včas upozornil, že je potřeba vysypat. Určitě doporučujeme ze začátku pravidelnou kontrolu plnosti zásobníku, aby nedošlo k jeho přeplnění a častější běžnou údržbu, kontrolu zda nedošlo k zanešení koleček jemnými chloupky či prachem ze srsti.
 
Jak si poradí s podlahovým topením (konvektory)?
 
Robotický vysavač může při úklidu najet na mřížku konvektoru a pokud je mřížka široká, přední kolečko uvízne v mřížce a robot nemůže pokračovat v úklidu. V takovém případě před konvektor umístěte virtuální zeď nebo stabilní mechanickou zábranu tak, aby robot na mřížku nemohl najet.
 
V bytě máme volně ložené kabely od spotřebičů či počítače, jak si s nimi poradí robot?
 
Může se stát, že i přes funkci zamezující namotávání kabelů, robot kabel namotá rotačním kartáčem a tím může dojít i k poškození. S běžnými kabely si robot většinou dobře poradí, ale obzvláště náchylné jsou tenké kabely od nabíječek na telefon apod. Doporučujeme tedy dávat pozor, aby při úklidu vysavač nepřišel do styku s volně loženými kabely. Kabely zakryjte lištou, před úklidem odstraňte z podlahy nebo vysavači zamezte k nim přístup.
 
Vyčistí robot i schodiště?
 
Jednotlivé schody robot bohužel sám vyčistit nedokáže, naopak jeho velkou výhodou je, že díky IR senzorům ze schodů ani z jinak vyvýšené plochy nikdy nespadne.
 
Vyčistí robotický vysavač mokré nebo zaschlé loužičky na podlaze?
 
Pokud se jedná o větší mokrou plochu, vysavač Robzone Roomy 3.0 se proti styku s vodou chrání, aby nedošlo k jeho poškození a tak je voda identifikována senzory a robot se zastaví nebo místo objede. Pokud se jedná o drobné kapky nebo zaschlé skvrny, při použití mopu je setře, ale na kvalitě úklidu závisí jakého charakteru nečistota je. Modely Duoro a Moppy jsou určeny i pro mokré vytírání a voda v menším množství jim nevadí.
 
Pokud máme v domě skleněnou podlahu a také skleněné schodiště, budou senzory správně fungovat?
 
V moderních interiérech se tento druh podlahové krytiny občas objevuje. Vzhledem k principu funkce infračervených senzorů je třeba počítat, že na průsvitných či průhledných površích může dojít logicky k nesprávné funkci těchto senzorů. Doporučujeme předem robota vyzkoušet pod vaším dohledem a přesvědčit se, že skutečně pracuje jak má. Zamezte, aby se vysavač pohyboval v blízkosti bazénu, senzory nemusí rozpoznat hladinu vody a mohlo by dojít k pádu vysavače a nenávratnému poškození.
 
Je možné nakupovat na splátky?
 
Ano, spolupracujeme se společností Cofidis. Bližší informace naleznete na odkaze nákup na splátky.

Typ vysavače bezsáčkové
Vysávání suché ,mokré
Požadované vlastnosti Vhodné pro alergiky
Provedení bezsáčkové
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.